Warning: Undefined array key 1 in /home/users/ag-geo/public_html/ag-geo.eu/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438

Warning: Undefined array key 2 in /home/users/ag-geo/public_html/ag-geo.eu/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438
Agrowłóknina i geowłóknina na skarpy - jak ułożyć? | AG Geosynthetics

Agrowłóknina i geowłóknina na skarpy – jak ułożyć?

8 kwietnia 2022

geowłóknina na skarpy

Wyłożenie skarpy agrowłókniną lub geowłókniną ogranicza wzrost niechcianych roślin, a także zapobiega rozwojowi szkodników glebowych i chorób. Jednocześnie ze względu na swoją strukturę, właściwości przeciwerozyjne i separacyjne geowłóknina poliestrowa pozwala na swobodny przepływ wody, wpływając na lepszy rozwój roślinności. Dowiedz się, jak układać geowłókninę na skarpy i co zrobić, aby cieszyć się estetycznie wyglądającą działką!

Geowłóknina na skarpy – układanie

Geowłóknina to cienka mata wykonana z włókien syntetycznych zapobiegająca rozpadowi konstrukcji ziemnej skarpy lub nasypu. Materiał ten pełni funkcję warstwy separacyjnej i ochronne, zabezpieczając przed uszkodzeniami mechanicznymi np. w oczkach wodnych. Stabilizacja podłoża i zapobieganie erozji to jedyne z wybranych zalet zastosowania geosyntetyków.

Do montażu geowłókniny nie potrzeba ani specjalistycznej wiedzy, ani specjalistycznych narzędzi. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, aby móc cieszyć się estetycznie wyglądającą skarpą! Układanie geowłókniny na skarpy jest niezwykle proste – wystarczy dopasować odpowiedni rozmiar materiału, dociąć go według własnych potrzeb i przymocować do podłoża, wykorzystując do tego kołki do mocowania. W ten sposób zabezpieczona geowłóknina nie będzie się przemieszczać. Odpowiednie zamocowanie zwiększa właściwości ochronne i gwarantuje zabezpieczenie przed inwazją szkodników czy chwastów.

Sprawdź

Poznaj naszą ofertę geosyntetyków

Agrowłóknina na skarpy

Agrowłóknina jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów zabezpieczających skarpy, jednak nie jedynym. W ostatnim czasie popularność zyskują również agrotkaniny, które dzięki swojej grubości wykazuje lepsze właściwości mechaniczne i wytrzymałościowe. Materiał ten jest wyjątkowo trwały, dzięki czemu z powodzeniem można go zastosować do ściółkowania drzew, warzyw czy owoców. Agrowłóknina z kolei jest dużo lżejsza, co pozwala na jej wykorzystanie przy okrywaniu i ściółkowaniu roślinności. Właściwości ochronne agrowłókniny gwarantują roślinom optymalne warunki rozwoju i wsparcie dla systemu korzeniowego. Z kolei geotkaniny i inne wyroby geosyntetyczne tworzą warstwę separacyjną między materiałami o zróżnicowanej gramaturze.

Kontakt

Dowiedz się więcej o naszej ofercie

Agrowłóknina na skarpy – estetyczna i łatwa do ułożenia

Układanie geowłókniny na skarpie wcale nie musi być czasochłonne ani skomplikowane, jeżeli wiesz, jaki rozmiar i gramaturę agrowłókniny wybrać. Produkt ten z łatwością zastosujesz jako element dekoracyjny ogrodu, tworząc własne kompozycje kolorystyczne z wykorzystaniem kory, keramzytu lub barwionych zrębek. Możliwości są nieograniczone – wystarczy jedynie zaopatrzyć się w wysokiej jakości agrowłókninę i zadbać o poprawny montaż.

W AG Geosynthetics poza geowłókniną na skarpy, znajdziesz również geowłókninę na podjazd, pod kruszywo, a także inne popularne rodzaje geowłókniny. Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego produktu? Masz pytania odnośnie do montażu? Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.

×
Zobacz nasze nowe produkty:
bariera korzeniowa i obrzeża trawnikowe
Zadzwoń: 533 350 209