Warning: Undefined array key 1 in /home/users/ag-geo/public_html/ag-geo.eu/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438

Warning: Undefined array key 2 in /home/users/ag-geo/public_html/ag-geo.eu/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438
Instrukcja montażu geokraty na podjazd | AG Geosynthetics

Instrukcja montażu geokraty na podjazd

5 czerwca 2021

Parking przy którym wykorzystano geosyntetyki

Podjazd ze względu na jego przeznaczenie powinien być wykonany z trwałego i estetycznego materiału. Warto w tym celu wybrać produkt, który świetnie sprawdzi się na ogród, trawnik czy parking, a dodatkowo nie będzie mieć negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Geokrata na podjazd to trwały i prosty w montażu materiał, który posłuży przez wiele lat. Dowiedz się, czy geokrata jest dobrym rozwiązaniem na podjazd i jak wygląda jej montaż.

Dlaczego warto stosować geokratę na podjazd do garażu?

Wśród najczęściej wymienianych zalet geokraty znajdują się:

  • wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych,
  • uniwersalność zastosowań,
  • możliwość zastosowania kruszywa, trawy, betonu z roślinnością,
  • zwiększenie odporności wypełnień geokraty,
  • zmniejszenie ryzyka osiadania wywołanego naturalnym zagęszczeniem.

Dodatkowo geokrata to eko produkt, który doskonale komponuje się z roślinnością i ogrodem, nie wpływając negatywnie na środowisko naturalne. Z opinii osób, które zdecydowały się na geokratę na podjazd wynika, że materiał ten jest niezastąpiony i wytrzymały w wieloletniej eksploatacji.

Sprawdź

Poznaj naszą ofertę geosyntetyków

Jaka geokrata na podjazd?

Zastanawiasz się co jest lepsze – geokrata czy kostka? Z całą pewnością ekokratka wykonana z geosyntetyków jest prostsza w montażu, estetyczniejsza i trwalsza. Dodatkowo geokrata zachowuje krajobraz w nienaruszonym, naturalnym stanie. Koszt inwestycji w geokratę jest zbliżony do cen wykonania utwardzonych powierzchni, dlatego warto zastanowić się nad wyborem geosyntetyku.

Przy wyborze geokraty należy pamiętać o dobraniu wytrzymałości produktu do sposobu zastosowania. Co to oznacza w praktyce? Inną geokratę wybierzemy, jeżeli ma ona stanowić wjazd do garażu, a inną jeżeli ma być ona dodatkowym miejscem parkingowym.

Kontakt

Dowiedz się więcej o naszej ofercie

Jak wykonać podjazd do garażu z geokraty?

Montaż geokraty na podjazd jest niezwykle prosty – wystarczy odpowiednio przygotować podłoże. W tym celu należy pozbyć się wierzchniej warstwy gruntu, aby ją wyrównać i wypełnić nawierzchnię dobrze przepuszczalną mieszanką kruszywa odpowiedzialną za drenaż. Geokratę podobnie jak kratę ogrodową lub trawnikową należy przyciąć zgodnie z potrzebami. Wystarczy rozłożyć ją na uprzednio przygotowanym podłożu, dopasowując wielkość otworów do preferencji, przymocowując materiał odpowiednimi szpilami do mocowania geokraty. Po ułożeniu należy zasypać geokraty wybranym kruszywem.

Czym wysypać podjazd?

Materiałem wypełniającym geokratę mogą być m.in. ozdobne kruszywo lub kamienie, grys czy oczka o różnej frakcji (między 5 a 20 mm). Każdy z wymienionych materiałów jest wytrzymały w eksploatacji, również wtedy kiedy są narażone na duże obciążenia pojazdu mechanicznego. Odpowiednio dobrane materiały wypełniające wpływają na całość konstrukcji pojazdu, sprawiając, że jest on łatwy w utrzymaniu. A co najważniejsze – wykonany w ten sposób podjazd zapewnia pojazdom optymalną stabilizację i umożliwia bezpieczny wjazd na posesję oraz swobodne manewrowanie pojazdem.

Podjazd może być wypełniony również ziemią ogrodową i roślinami – np. kostrzewa czerwona kępowa, życica trwała, kostrzewa czerwona rozłogowa czy kostrzewa szczeciniasta. Należy jednak zwrócić uwagę, aby roślinność była dedykowana dla nawierzchni ekologicznych, czynnych biologicznie. Warto wybrać taki gatunek trawy, który szybko rośnie i jest gęsty, dzięki czemu zachowa swój estetyczny wygląd pomimo dużych obciążeń samochodów.

Cena geokraty na podjazd

Wykonanie podjazdu nie należy do kosztownych przedsięwzięć, szczególnie jeżeli zdecydujemy się wykonać ją samodzielnie. Cena geokraty na podjazd waha się w zależności od wysokości, wymiarów, grubości taśmy i rozstawu między zgrzewami. Nowoczesne systemy wzmocnienia są niewiele droższe niż inne dostępne na rynku rozwiązania budowlano-ogrodowe, jednak ich właściwości, wytrzymałość i okres eksploatacji jest znacząco dłuższy.

Jeżeli szukasz geokraty na podjazd lub skarpy – skontaktuj się z pracownikami AG Geosynthetics, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

×
Zobacz nasze nowe produkty:
bariera korzeniowa i obrzeża trawnikowe